fbpx

Czy Ziemia nas jeszcze obchodzi? – ekoproces grupowy

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu – POP Kreacje 2022 zapraszamy na ekoproces grupowy „Czy Ziemia nas jeszcze obchodzi?”

O czym będziemy rozmawiać?

Tego dowiemy się w trakcie spotkania. Każdy uczestnik będzie miał okazję zaproponować nurtujący go temat dotyczący ekologii. Ostatecznie wspólnie jako grupa wybierzemy jedno zagadnienie.

Kto może wziąć udział?

Każdy, kto ma ochotę spotkać innych i wartościowo spędzić czas rozmawiając na temat ekologii.

Jak będziemy rozmawiać?

Rozmowa będzie miała charakter facylitowanego przez psychoterapeutkę procesu grupowego. Po wyborze szczegółowego tematu, przyjrzymy się różnym stanowiskom, wyrazimy własne, spróbujemy lepiej zrozumieć inne punkty widzenia.

Po co rozmawiać?

Proces grupowy to szansa na głębsze zrozumienie samych siebie; na podzielenie się tym, co myślimy; na wyrażenie tego, co czujemy, ale i przyjrzenie się odmiennym stanowiskom. Dzięki rozmowie prowadzonej tą metodą poszerzamy swoją wiedzę, pogłębiamy świadomość całego spektrum osobistych przekonań zaistniałych w grupie i ujawniających się w niej ról społecznych. Czasami rezultatem procesu grupowego jest jakaś forma porozumienia między stronami dyskusji i wypracowanie rozwiązań.

Kto prowadzi spotkanie?

Proces grupowy poprowadzi Dominika Witkowska.

Jestem psychoterapeutką w nurcie psychologii procesu. W pracy istotne jest dla mnie pełne szacunku, głębokie wsłuchiwanie się w moich klientów i towarzyszenie im w procesie zmiany. Nadrzędną wartością jest dla mnie dobro osoby, która się do mnie zgłasza. Swoich klientów wspieram w poszukiwaniu źródeł mocy osobistej pośród trudności, których aktualnie doświadczają. Fascynuję się i zajmuję psychologią procesu od 2015 roku. Ukończyłam I etap Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie. Posiadam więc uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, terapii par i pracy z grupami pod stałą superwizją. Aktualnie jestem w fazie certyfikacyjnej Szkolenia Dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu, czyli na drodze do uzyskania międzynarodowych uprawnień Dyplomowanego Processworkera oraz Certyfikatu Psychoterapeuty w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Jestem psychoterapeutką LGBTQIA+ friendly. Pasjonuję się zagadnieniami z obszaru ekopsychologii. Interesuje mnie szczególnie, jak nawiązywanie i pogłębianie więzi ze światem przyrody wspiera proces osobistych i globalnych przemian.

Więcej o mnie: www.sniacaziemia.com

Dodatkowe informacje

Zapisy: dominika@sniacaziemia.com

Ilość miejsc: od 6 do 20 osób.

Proces grupowy będzie nagrywany w celu superwizji z nauczycielem metody. Nagranie nie będzie nigdzie publikowane, a po superwizji zostanie skasowane. Przyjście na spotkanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nagranie.

PROWADZĄCA
psychoterapeutka psychologii procesu
Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego