fbpx

Joanna Kot

Jestem doktorem psychologii. Od 2008 roku uczestniczę w szkoleniu psychoterapeutycznym w Instytucie Psychologii Procesu. W ramach szkolenia posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii oraz pracy z grupami w nurcie procesowym pod superwizją.

Od początku swojej drogi zawodowej pracuję głównie z kobietami. Jestem twórczynią projektu ‘Droga Kobiety’ (www.drogakobiety.pl), w ramach którego prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną, a także organizuję grupy i warsztaty rozwojowe.

Odbyłam staż zagraniczny w Edinburgh Women’s Aid (Szkocja), pracując z kobietami i dziećmi doświadczającymi przemocy. Uczestniczyłam w międzynarodowych szkoleniach dla trenerek pracujących z młodymi kobietami i dziewczętami dotyczących problematyki gender, dyskryminacji i seksualności.

Jestem wykładowcą na uczelniach wyższych i autorką doniesień w zakresie psychosomatyki i psychologii zdrowia. Pracuję jako konsultantka firm farmaceutycznych w zakresie relacji lekarz-pacjent. Zajmuję się również psychologicznymi aspektami niepłodności, prowadzac konsultacje i warsztaty dla kobiet i par.

Moim szczególnym obszarem zainteresowań są momenty przejściowe w życiu kobiet i towarzyszące im zmiany tożsamości, poszukiwanie źródeł osobistej mocy w kryzysach życiowych, rola i miejsce kobiet we współczesnym świecie oraz analiza snów. Specjalizuje się w szeroko pojętej problematyce kobiecości.

Kontakt do osoby prowadzącej