fbpx

Rita Mari Schaeper

Jestem psychoterapeutką psychologii procesu pracującą w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ukończyłam też malarstwo i multimedia na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Zajmuję się również muzyką, śpiewam, występuję i komponuję. Mam doświadczenie teatralne i artystyczne pracując w różnych międzynarodowych projektach. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuję pod superwizją dyplomowanego nauczyciela metody. Szkolę się zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli.

Uważam że każda osoba jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W mojej pracy psychoterapeutycznej wspieram ludzi w odkrywaniu ich indywidualnego potencjału i docieraniu do własnej wewnętrznej mądrości. Wiem z doświadczenia, jaką ulgę może dać wsparcie, kiedy borykamy się z trudnościami, które dla nas są dużym wyzwaniem lub których nie możemy dłużej ignorować. Kiedy pracujemy z problemami, może się okazać że trudności te staną się drzwiami prowadzącymi nas do szczęśliwszego, pełniejszego i bardziej świadomego życia.

Prowadzę terapię indywidualną, relacyjną oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe. Lubię używać technik związanych z twórczością, ciałem i ruchem. Interesuje mnie praca z różnymi trudnościami osobistymi i relacyjnymi, praca ze snami i z symptomami fizycznymi, z traumą i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz tematy LGBT. Mam doświadczenie we wspieraniu rozwoju kobiet. Fascynuje mnie wykorzystanie narzędzi psychologii procesu w pracy z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype. Zapraszam do kontaktu.

Kontakt do osoby prowadzącej
Zapraszam na poniższe wydarzenia, które prowadzę:
4 października 2020
Zapraszam na proces grupowy: JA W ŚWIECIE- ŚWIAT WE MNIE
2 października 2020
Zapraszam na warsztat: NARODZINY - JAK OKOLICZNOŚCI, W JAKICH PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT WPŁYNĘŁY NA NASZE ŻYCIE.
4 października 2020
Zapraszam na warsztat: WEWNĘTRZNY KRYTYK MUZYCZNY - Co kradnie Ci radość grania i śpiewania.
3 października 2020
Zapraszam na warsztat o o tym, co nam trudno zostawić.