fbpx

Rita Mari Schaeper

Jestem psychoterapeutką psychologii procesu pracującą w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ukończyłam też malarstwo i multimedia na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Zajmuję się również muzyką, śpiewam, występuję i komponuję. Mam doświadczenie teatralne i artystyczne pracując w różnych międzynarodowych projektach. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuję pod superwizją dyplomowanego nauczyciela metody. Szkolę się zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli.

Uważam że każda osoba jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W mojej pracy psychoterapeutycznej wspieram ludzi w odkrywaniu ich indywidualnego potencjału i docieraniu do własnej wewnętrznej mądrości. Wiem z doświadczenia, jaką ulgę może dać wsparcie, kiedy borykamy się z trudnościami, które dla nas są dużym wyzwaniem lub których nie możemy dłużej ignorować. Kiedy pracujemy z problemami, może się okazać że trudności te staną się drzwiami prowadzącymi nas do szczęśliwszego, pełniejszego i bardziej świadomego życia.

Prowadzę terapię indywidualną, relacyjną oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe. Lubię używać technik związanych z twórczością, ciałem i ruchem. Interesuje mnie praca z różnymi trudnościami osobistymi i relacyjnymi, praca ze snami i z symptomami fizycznymi, z traumą i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz tematy LGBT. Mam doświadczenie we wspieraniu rozwoju kobiet. Fascynuje mnie wykorzystanie narzędzi psychologii procesu w pracy z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype. Zapraszam do kontaktu.

Kontakt do osoby prowadzącej
  • Telefon osoby prowadzącej
    530 728 959
  • Email osoby prowadzącej
    rita.schaeper@gmail.com
Zapraszam na poniższe wydarzenia, które prowadzę:
Bezpłatne konsultacje terapeutyczne.
29 września 2019
Proces grupowy: Czy istnieją więcej niż dwie płcie?
29 września 2019
Może przeżyłeś/aś kiedyś coś, co przekraczało ramę codziennej normalności. Może byłaś/eś świadkiem dziwnych wydarzeń, wyczuwałaś/eś niebezpieczeństwa lub śmierć drugiej osoby. Może wyczuwasz, wiesz lub widzisz rzeczy, których inne osoby nie postrzegają.
29 września 2019
Raczej nikt z nas nie chce chorować. Zazwyczaj mamy inne plany, wyobrażamy sobie, co chcemy zrobić, jak spędzić czas, jak żyć. Tak żyjemy do momentu, aż ktoś pojawi się jak nieproszony gość w naszym ciele i zaburzy nasze życie.