fbpx

POP KONFA 2019 – Konferencja Psychologii Procesu

POP KONFA, czyli Konferencja Psychologii Procesu to całodniowy event pełen psychologii procesu w najróżniejszych formach i odmianach. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy wybrać interesujące Cię wydarzenia i zapisać się korzystając z formularza on-line.

Przedstawiciele Instytutu Psychologii Procesu zapraszają do udziału w warsztatach, procesach grupowych i krótkich, ciekawych wykładach. Dzięki nim możesz odkryć, jakie zastosowanie ma psychologia procesu i jak działa w praktyce.

POP KONFA otwiera Festiwal POP Kreacje. W tym roku odbywa się 28.09.2019 w Warszawie w salach winosfery, przy ulicy Chłodnej 31.

Poniżej znajdziesz więcej szczegółów na temat wydarzeń konferencyjnych. Zarezerwują miejsce już dziś, a spotkamy się 28.09 na POP KONFIE 🙂

ZAPISY NA POP KONFĘ
POP KONFA 2019
Wstęp wolny
PROGRAM

Wierzysz, że nie jesteś dość dobra/dobry, żeby być w relacji? Czegoś Ci brakuje? Chcesz to poprawić, a jak to się zmieni, to na pewno znajdziesz kogoś z kim będziesz szczęśliwa? Jednak to jakoś oddala się w czasie, zawsze jest już niebawem, ale nie nadchodzi?
Masz przekonanie, że relacja jest antidotum na wszystkie smutki i problemy. Świat osób, które są w relacji jest po prostu piękniejszy?

Wykład ten będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje coś takiego jak "kobiece przywództwo"? Od jakiegoś czasu słyszy się głosy, że świat potrzebuje kobiet liderek, że w zarządzaniu i w polityce brakuje kobiecej energii? Za czym jest ta tęsknota? Czy styl przywódczy zależy od płci? Czy istnieje kobieca droga i na czym ma ona polegać? Co może wnieść? Swoimi refleksjami i pytaniami podzielą się Anna Gabryjelska-Basiuk i Aleksandra Marszał-Bohdziul

Każda relacja ma swój niepowtarzalny nastrój. Wyczuwamy najgłębszy potencjał i smak naszego wspólnego szczęścia. Jest też czarny scenariusz relacji: co najgorszego i najboleśniejszego może się wydarzyć. Warto stworzyć w sobie przestrzeń na oba te nastroje i spotkać się z partnerem na jawie, po przebudzeniu z obu snów.

Czas na lunch lub skorzystanie z licznej oferty wydarzeń towarzyszących odbywających się w przestrzeni wspólnej.

Portret fotograficzny. Ulubiony – na którym się sobie podobamy oraz Niechciany – ten, na który nie lubimy patrzeć. Dlaczego nas przyciągają, bądź odrzucają? Jak wykorzystać potencjał zmiany, który drzemie w naszym portrecie, autoportrecie, selfie? Podczas warsztatów „Portret: potencjał zmiany” doświadczymy nowych wersji „ja” ukrytych w naszych fotograficznych wizerunkach.
Uczestnicy są proszeni o przyniesienie na spotkanie 2 swoich portretów fotograficznych: ulubionego oraz niechcianego.

Cykliczność księżyca symbolizuje cykliczność kobiecej natury. Niektóre jej aspekty są nam bliższe, a inne, z różnych przyczyn, mniej znane i lubiane. Odkryj cztery oblicza kobiecości: dziewczynę, kobietę-matkę, staruchę i czarownicę. Sprawdź, który preferujesz, a który niesie nieznany Tobie dotychczas potencjał. Co przed Tobą, a co za Tobą? Do czego wciąż wracasz?

Warsztaty dla osób, które doświadczają trudności po rozstaniu oraz dla tych, którzy mimo rozstania się dawno temu czują, że cały czas ten związek pozostaje jakoś niedokończony.

W szamańskich kulturach koń był ważnym zwierzęciem mocy pomagającym przemieszczać się między światami. Współcześnie konie mogą pełnić ważną rolę jako facylitatorzy procesu terapeutycznego w psychoterapii i psychiatrii oraz warsztatach rozwoju osobistego. Prezentacja dotyczyć będzie zarówno ogólnych, teoretycznych aspektów tematu, tego jak terapia z końmi jest prowadzona na świecie oraz moich własnych doświadczeń z facylitowaną przez konie pracą z procesem.

„W każdym z nas jest ktoś kogo nie znamy. Przemawia do nas w snach i tłumaczy że widzi nas zupełnie inaczej, niż my – siebie.” C.G. Jung
Przychodzą do nas w snach, prześladują nas i ścigają, obdarowują i pokazują nam nieznane. Kiedyś wierzylibyśmy, że są posłańcami bogów i przekazują nam jakąś wiadomość. Dziś nie przypisujemy im większego znaczenia, ale wciąż nas niepokoją, straszą, budzą w nas fascynację i tęsknotę. Proponuję, żebyśmy poznali je lepiej, dali im się poprowadzić głębiej w świat snów i dowiedzieli się, czy możemy dzięki nim spojrzeć na siebie inaczej.

Czas na lunch lub skorzystanie z licznej oferty wydarzeń towarzyszących w przestrzeni wspólnej.

Bardzo ci zależy, a wszystko idzie nie tak? Koniecznie przyjdź na warsztat. Wspólnie będziemy odkrywać, jak różni się to, co Ty chcesz przekazać swojemu partnerowi, a kogo ona/on faktycznie widzi. Świadomie wykorzystując to, co wcześniej pozostawało dla Ciebie nieświadome możesz być bliżej siebie i lepiej siebie rozumieć. Zaś dzięki temu zwiększasz szansę na zbudowanie autentycznej, szczerej pełnej miłości relacji.

Matka, jako pierwsza kobieta w życiu, jest dla nas wzorem kobiecości. My mężczyźni, nie tylko możemy mieć tendencję do patrzenia na inne kobiety i traktowania ich jak matkę, ale dodatkowo naszą własną kobiecą stronę możemy utożsamiać z matką. Jak wyjść spod wpływu matki? Jak odróżnić archetyp matki od archetypu animy? Rozróżnienie to może być dla mężczyzny momentem uwolnienia się z wewnętrznego matriarchatu i nawiązania kontaktu z czującą i relacyjną częścią siebie. To zaś pomaga widzieć realne kobiety i tworzyć dojrzalsze relacje.

Warsztat o tym, co w konflikcie możliwe poza oddzieleniem w emocjonalnych reakcjach. A jeśli dobrze pójcie - także o tym, jak odwaga twórczego przeżywania konfliktu zbliża nas do naszego wewnętrznego bogactwa i relacyjnej łatwości, za którą nierzadko tęsknimy.

„Praca z procesem uczy nas, by jak najpełniej identyfikować się z własną płcią, ale również by być od niej wolnym i móc świadomie utożsamiać się z płcią przeciwną.” (Dulińska, Duda, 2002). Na warsztacie będziemy trochę się bawić stereotypami na temat płci, a trochę badać na serio w jaki sposób archetypowe jakości „kobiece” i „męskie” żyją w nas niezależnie od biologicznej płci. Czy i kiedy potrzebujemy, żeby żyły jeszcze intensywniej? Zapraszam serdecznie!

O różnych poziomach rzeczywistości i ich wykorzystaniu w życiu codziennym i praktyce terapeutycznej.

Kilka słów o tym, jak psychologia procesu - w kryzysie lub zmieniających się okolicznościach - pomaga wkroczyć poza cierpienie do twórczej perspektywy i ciekawości nowego. A też jak to jest, że jeśli życie może stać się snem okazuje się bardziej rzeczywiste i inspiruje do pełniejszego zaangażowania.

Serdecznie zapraszam na proces grupowy, który jest rodzajem dyskusji społecznej. Tym razem będziemy procesować temat "Współczesne modele rodzin". Każdy z uczestników procesu będzie mógł podać temat związany z tematem przewodnim. Po głosowaniu rozpocznie się rozmowa na temat, który wybrano.

Osoba prowadząca (facylitator), za pomocą ciekawego narzędzia, jakim jest proces grupowy, będzie porządkował tę dyskusję. Role, stanowiska, które powstaną, obstawiane są zazwyczaj w przestrzeni. Poprzez zajęcie każdego ze stanowisk, uczestnicy mogą osiągnąć większą świadomość, w tym przypadku na temat ewolucji rodziny i tworzenia różnych jej modeli.

Czas na lunch lub skorzystanie z licznej oferty wydarzeń towarzyszących w przestrzeni wspólnej.

Co znaczy dziś być kobietą i mężczyzną? Czy jest jakiś jeden wzór, którego warto się trzymać, który zapewni nam szczęście?

A może te role już dawno nie istnieją i teraz możemy je tworzyć sami? Tylko jak? Kto wyznacza wzory?

Choć z drugiej strony kusi nas do powrotu do tradycyjnego rozumienie ról w społeczeństwie. Czy ciągle jeszcze do nich pasujemy? Jakie korzyści możemy z nich czerpać?

Więcej informacji o formule spotkania:
www.psychoterapia-ag.pl/facylitacja

Facylitacją zajmą się Anna Borys i Agnieszka Grądek z Instytutu Psychologii Procesu. Więcej informacji:
http://www.psychoterapia-ag.pl/
https://www.facebook.com/AnnaBorysterapia/

Część spotkania jest rejestrowana.

RANGA TO NARKOTYK. Im więcej jej "zażywasz", tym mniej zauważasz, jak źle wpływa to na innych ludzi.
Arnold Mindell, Siedząc w ogniu.

Jakie masz przywileje, jaką moc osobistą, jaką rangą dysponujesz? Jak tej rangi używasz i czy masz świadomość jaki wywierasz przez to wpływ na osoby płci przeciwnej? Jak możesz się swoją rangą cieszyć, korzystać z niej dla dobra własnego i wspólnego? Zapraszam na miniwarsztat kobiety i mężczyzn.

Rozpoczęcie POP Konfy

Praca ze snami to istotna część coachingu czy procesu terapeutycznego. Sny potrafią nas zaskoczyć! Zdziwić..., przerazić, poprowadzić? Albo rozbawić, a nawet wprowadzić w kompletne osłupienie lub zachwyt. Budzimy się z nich czasem z żalem (bo było tak pięknie..) albo z ulgą
(uff.. jak dobrze że to już koniec..). Czasem śnimy obrazy, powtarzające się sekwencje wydarzeń, a czasem zapach lub melodię. Zanim odwiedzisz mnie w Kramiku ze Snami - by dowiedzieć się co znaczą - zapytaj sam(a) siebie czy interesują Cię Twoje sny? Jeśli tak - zapraszam:) Następnie wybierz jeden który przyciąga Twoja uwagę i przyjdź na POP Konfę. Porozmawiamy chwilę i spróbujemy odkryć jaki jest związek snu z tym co obecnie przeżywasz, z czym się borykasz na codzień, co Ciebie zatrzymuje i trapi. Co Twój sen mówi do Ciebie? Przygotuj się raczej na krótki 25 minutowy wypad do Krainy Snu, a nie długą podróż. Choć kto wie - może to będzie początek dłuższej podróży?"

Wylosuj udział w jednym z wielu warsztatów prowadzonych w ramach Festiwalu POP Kreacje. A następnie zastanów się, czy ten wybór przyszedł do Ciebie zupełnie "przypadkowo"? Zapraszamy do wspólnej zabawy procesowej.

Masz ochotę na krótką i niezobowiązującą rozmowę z jednym z przedstawicieli terapeutów psychologii procesu. To okazja, aby dowiedzieć się więcej o psychologii procesu, terapii i naszych terapeutach. Uwaga: Spotkania nie są terapią!

„Poza Centrum DOM radzi” - porady dla rodziców.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Przyjmujemy zapisy na KONFĘ od 1.08.2019 do godziny 18 dnia 27.09.2019. Jeżeli nie zgłosisz uczestnictwa w tym terminie, możesz przyjść na KONFĘ, lecz nie masz zagwarantowanego miejsca na wybrane warsztaty. Im wcześniej zarezerwujesz sobie miejsce, tym większy wybór.

Masz dwie możliwości:
1. Możesz zapisać się na konkretne wydarzenia w ramach POP KONFY i tym samym zagwarantować sobie wstęp na warsztat lub inne wydarzenia. Robisz to używając formularza zapisu na POP KONFĘ.
2. Możesz przyjść na POP KONFĘ bez zapisu i wtedy masz możliwość skorzystać z wydarzeń odbywających się w przestrzeni wspólnej i warsztatów/wykładów/procesów na które nie było kompletu zapisów.
Wybór należy do Ciebie.

Proces grupowy, który jest rodzajem dyskusji społecznej.
Osoba prowadząca (facylitator), za pomocą ciekawego narzędzia, jakim jest proces grupowy, będzie porządkuje tę dyskusję. Role, stanowiska, które powstaną, obstawiane są zazwyczaj w przestrzeni. Poprzez zajęcie każdego ze stanowisk, uczestnicy mogą osiągnąć większą świadomość.

PROWADZĄCY
Psychoterapeutka Psychologii Procesu
psychoterapeutka, coach psychologii procesu
Psychoterapeutka & Coach
psychoterapeutka psychologii procesu, coach
psychoterapeutka psychologii procesu, coach
psycholog, coach, psychoterapeutka
psychoterapeuta psychologii procesu
Psychoterapeutka, Coach Psychologii Procesu
Psychoterapeutka Psychologii Procesu
Psychoterapeutka Psychologii Procesu, Trenerka Kreatywności
Psychoterapeutka Psychologii Procesu
psychoterapeutka, coach
Psychoterapeutka Psychologii Procesu
psycholog, psychoterapeuta psychologii procesu
MAPA DOJAZDU
ZAPISY NA POP KONFĘ
POP KONFA 2019
Wstęp wolny
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego