fbpx

Ten drugi pierwszy raz. Warsztat o seksie dla par mierzących się z niepłodnością.

W trakcie leczenia niepłodności relacja staje przed wieloma wyzwaniami medycznymi, które nie pozostają bez wpływu na jakość życia seksualnego par. To, co do tej pory przeżywane było jako intymny obszar należący tylko do partnerów, zostaje podporządkowane zaleceniom lekarskim i w pewnym stopniu zaczyna należeć do planu leczenia. Poczucie „seksu na godziny”, wewnętrzna presja „sukcesu”, rozczarowania nieudanymi próbami, czy często nie najlepsze samopoczucie psychiczne i emocjonalne w dużej mierze spowodowane także leczeniem hormonalnym, mogą powodować, że w sypialni przestajemy czuć dotychczasową bliskość i energię.
Seks jako więziotwórcza sfera relacji zredukowany zostaje do zadaniowych czynności, a partnerzy są nią coraz bardziej rozczarowani. To wszystko sprawia, że pojawia się tęsknota za przeszłością i niezadowolenie z teraźniejszości, a nawet konflikty, dystans czy izolacja. Takie doświadczenia ma wiele par leczących się z powodu trudności z płodnością.
Redukcja seksu do zadania i mierzenie jego jakości skutecznością leczenia to pułapka, w którą często wpadają pary starające się o dziecko, myśląc, że jest to konieczne w drodze do rodzicielstwa. Pokażemy Wam, jak możecie z niej wyjść!
Zapraszamy na warsztat dla par, w trakcie którego wrócimy do głębokiej energii Waszej relacji z jej namiętnych początków i sprawdzimy, jak możecie wykorzystać ją do wyjścia z pułapki zadaniowego seksu i stworzenia przestrzeni na uważne i spontaniczne intymne spotkanie. Wesprzemy Was w odzyskaniu świeżego spojrzenia na siebie nawzajem i w rozbudzeniu tego “czegoś”, co niczym magnetyczna siła połączyło Was kiedyś na najgłębszym poziomie. W prostych ćwiczeniach wykonywanych w parze oraz indywidualnie pomożemy wam odzyskać kontakt z libido oraz źródłem waszej seksualności.

PROWADZĄCY
psycholog, psychoterapeutka psychologii procesu
psycholog, psychoterapeutka psychologii procesu
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aby zapisać się na warsztat, wyślij wiadomość mailową na adres: joanna@drogakobiety.pl lub joannacaffo@gmail.com

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Konferencji i Festiwalu POP Kreacje jest bezpłatny.

MAPA
Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego