fbpx

Odchudzanie z głowy

Skąd się biorą dodatkowe kilogramy? Można by powiedzieć: jak to skąd, z dodatkowych kalorii. A jednak problem wydaje się bardziej złożony – jak każdy, który angażuje ludzkie emocje.

Na warsztacie przyjrzymy się temu, co skłania Cię do przybierania na wadze, a także temu, co w Tobie pragnie być i żyć w wersji light. Będziemy w eksperymentalny sposób doświadczać różnych wersji siebie – angażując wyobraźnię i elementy gry aktorskiej.

Sprawdzimy, na ile możesz sobie pozwolić, by być nieco inną osobą – niby tą samą, ale jednak mającą inne nawyki, być może inny plan dnia, a może nawet inne hobby i zainteresowania. Kto wie, co czeka za progiem takiej zmiany?

Przyjrzymy się również iluzjom, jakie mogą towarzyszyć marzeniu o szczupłej sylwetce. Zastanowimy się nad tym, co mi dają dodatkowe kilogramy? Czego nie muszę robić dzięki temu że je mam? Jakie mam przekonania na temat swojej figury, sylwetki? Czy nie odkładam wielu rzeczy na później: gdy schudnę, będę lepiej się ubierać, ktoś się we mnie zakocha, znajdę lepszą pracę… Sprawdzimy, co odkładasz. I właściwe: dlaczego?

Sprawdzimy też, jaki głód próbujesz zaspokoić. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: Co robię, gdy pojawiają się emocje: złość, smutek, stres – w jaki sposób próbuję sobie z nimi poradzić? Z uważnością i czułością wytropimy sytuacje, w których pojawia się objadanie.

Uzyskane w ten sposób odkrycia odniesiemy do świata, w którym żyjemy. Zbadamy, co na to skrypty i przekazy płynące z domu, z kręgu znajomych, z mediów… W bezpiecznych warunkach poćwiczymy, jak wchodzić w interakcje z otaczającym światem, aby zachować to, co dla nas ważne w kwestii zdrowia, wyglądu i dobrego samopoczucia.

Wreszcie wykorzystamy moc zaklętą w krytyku, aby użyć jej dla dobra sprawy.

Podczas tego krótkiego, lecz intensywnego warsztatu wykorzystamy narzędzia psychologii zorientowanej na proces, aby przeprowadzić Cię przez iście alchemiczną przemianę wewnętrzną, która może stać się zaczątkiem wielkiej zmiany życiowej.

Aby zakotwiczyć to, co nowe, na koniec spotkania sporządzisz dla siebie notatkę ze wskazówkami, które przyniosły Ci Twoje doświadczenia. A jeśli notatka dla Ciebie to za mało, to zdecydowanych na konkretne rezultaty zaprosimy do dołączenia do grupy wsparcia i programu odchudzającego. Serdecznie zapraszamy!

.

PROWADZĄCY
psychoterapeutka psychologii procesu
Psychoterapeutka psychologii procesu
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aby zapisać się na wydarzenie, wyślij wiadomość mailową na adres: monika.dakini@gmail.com

Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego