fbpx

Ogród Kobiet

W literaturze i poezji różnych narodów znaleźć można wiele odniesień do Natury i Kobiety. Przeczytacie o „Kobietach różach” – pięknych lecz z kolcami, o „Kobietach mimozach”, „Kobietach bluszczach” lub „Kobietach Pająkach”.

Myślę że są to uproszczone obrazki., a kobieca natura jest o wiele bardziej złożona. A co jeśli my Kobiety jesteśmy jak OGRODY? Pełne różnych gatunków: róż, przytulii, dyni, arbuzów, truskawek, pokrzywy i rumianku? Krokusów na wiosnę i jaskółczego ziela w maju, mrówek, pająków i ślimaków :.)!! … Może czasem zagląda tu wiewiórka śmieszka albo ofukniety jeż z kolcami 🙂 zapachnie intensywnością włoskiej bazylii albo arabskim czy indyjskim kadzidłowcem? To co w sobie odnajdujesz, niezależnie od tego z jakiej części świata pochodzisz, zależy od tego z kim byłaś/jesteś, kiedy i jak na siebie spoglądasz.

Zapraszam Cię do tajemniczego OGRODU, którym wszystkie jesteśmy. Do zapoznania się z naturalnymi cyklami kobiecego życia czy też naszą BIORÓŻNORODNOŚCIĄ. Na tym warsztacie trochę z przymróżeniem oka przyjrzymy się także zasadom PERMAKULTURY, które w odniesieniu do nas samych, pomogą zatroszczyć się o naszą energię, zdrowie i potencjał. By móc go zrealizować w pełni i dzielić się nim z troską o siebie, o innych i naszą Ziemię.

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet i dziewczyn od 16 roku życia.

Prócz metod i ćwiczeń z zakresu Psychologii Procesu uczestniczki poznają podstawowe zasady związane z terapią ogrodem, permakulturą i leśnymi ogrodami.

PROWADZĄCY
Certyfikowana Psychoterapeutka Psychologii Procesu
Jestem Certyfikowaną Psychoterapeutką Psychologii Procesu, Dyplomowaną Procesworkerką i Coachem. Pracuję w gabinecie-ogrodzie na wsi pod Jaktorowem, oraz w Ośrodku Poza Centrum w Warszawie. Interesuje mnie odkrywanie natury człowieka, jego/jej całościowego procesu podczas podróży przez życie. Pomagam w zrozumieniu i odnajdowaniu potencjału i głębszego sensu, w kontekście tego co wydarza się w życiu kobiet i mężczyzn, w ich ciele, związkach, w życiu zawodowym, artystycznym, w kontakcie ze sobą, z bliskimi, z Ziemią i Naturą. Ze szczególnym zainteresowaniem przyglądam się naturze związków i systemów rodzinnych. Duża część mojej pracy badawczej oraz mojej codziennej praktyki związana jest z pracą z krytykiem wewnętrznym, przemocą, problemami zaburzeń odżywiania, symptomami zdrowotnymi, oraz progami wokół nowych ról i etapów życia ( związki, macierzyństwo, menopauza, starzenie się).
Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego