fbpx

Rita Mari Schaeper

Jestem psychoterapeutką psychologii procesu pracującą w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ukończyłam też malarstwo i multimedia na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. Zajmuję się również muzyką, śpiewam, występuję i komponuję. Mam doświadczenie teatralne i artystyczne pracując w różnych międzynarodowych projektach. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuję pod superwizją dyplomowanego nauczyciela metody. Szkolę się zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli.

Uważam że każda osoba jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W mojej pracy psychoterapeutycznej wspieram ludzi w odkrywaniu ich indywidualnego potencjału i docieraniu do własnej wewnętrznej mądrości. Wiem z doświadczenia, jaką ulgę może dać wsparcie, kiedy borykamy się z trudnościami, które dla nas są dużym wyzwaniem lub których nie możemy dłużej ignorować. Kiedy pracujemy z problemami, może się okazać że trudności te staną się drzwiami prowadzącymi nas do szczęśliwszego, pełniejszego i bardziej świadomego życia.

Prowadzę terapię indywidualną, relacyjną oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe. Lubię używać technik związanych z twórczością, ciałem i ruchem. Interesuje mnie praca z różnymi trudnościami osobistymi i relacyjnymi, praca ze snami i z symptomami fizycznymi, z traumą i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz tematy LGBT. Mam doświadczenie we wspieraniu rozwoju kobiet. Fascynuje mnie wykorzystanie narzędzi psychologii procesu w pracy z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype. Zapraszam do kontaktu.

Kontakt do osoby prowadzącej
Zapraszam na poniższe wydarzenia, które prowadzę:
2 października 2021
Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?
3 października 2021
Czy społeczeństwo, w którym żyjemy, wspiera pracoholizm? Czy w życiu człowieka najważniejsza jest praca?
3 października 2021
Może znasz to uczucie: chcesz jak najlepiej, robisz wszystko, co możesz, naprawdę próbujesz, ale ciągle to jest za mało?
Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem psychoterapii, możesz skorzystać z konsultacji, podczas której dowiesz się, w jaki sposób mógł(a)byś pracować nad swoim problemem korzystając z narzędzi Psychologii Zorientowanej na Proces. Zapraszam również pary i inne relacje.
3 października 2021
Na tym warsztacie przyjrzymy się sytuacjom, które są trudne dla rodziców, np. kiedy dziecko lub nastolatek nie słucha, kłamie, milczy albo pyskuje.
2 października 2021
Na tym warsztacie przyjrzymy się sytuacjom, które są trudne dla rodziców, np. kiedy dziecko lub nastolatek nie słucha, kłamie, milczy albo pyskuje.