fbpx

Festiwalowy Proces Grupowy

Proces grupowy to metoda pracy z grupą, stworzona przez Arnolda Mindella, twórcę psychologii procesu (Process Oriented Psychology). To szansa na lepsze poznanie zarówno siebie, jak i grupy jako całości. Umożliwia głębsze zrozumienie swoich motywów, a także otwarcie się na poglądy i doświadczenia innych ludzi.

Procesy grupowe powadzone są w oparciu o paradygmat Głębokiej Demokracji. U jej podłoża leży przekonanie, że każda osoba jest częścią większej całości, a jej indywidualne doświadczenia są ważne dla rozwoju grupy, społeczeństwa i całego świata.

Tak o procesie grupowym pisze Arnold Mindell (Lider mistrzem Sztuk Walki):

Grupy wraz ze swymi snami i podskórnymi prądami tworzą pole, które przejawia się w strukturach fizycznych, ludzkich uczuciach, szczególnej atmosferze oraz specyficznych zajęciach i rolach. Jeśli pole jest spójne, wówczas system wartości grupy i jej poczynania są ze sobą zgodne. W obrębie większości pól jednak to, co robimy, różni się od tego, co mówimy. To prowadzi zawsze do zamieszania tak w jednostce, jak i w grupie, do kłopotów, niekongruencji i konfliktów, zarówno wtedy, gdy grupę stanowi para, rodzina, grono przyjaciół, pracownicy przedsiębiorstwa, jak i wtedy, gdy jest nią cały naród.

Etapy procesu grupowego:

Zgłaszanie propozycji tematów do pracy
Wybór tematu
Przedstawienie stanowisk
Wybór kluczowej polaryzacji
Proces grupowy
Rozwiązanie

W razie pytań, proszę o kontakt: info@teraz-i-tu.pl, 690 646 061.

Proces będzie nagrywany do celów superwizji.

PROWADZĄCA
psychoterapeutka psychologii procesu
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aby wziąć udział w procesie, prosimy o wypełnienie formularza na stronie: https://forms.gle/3b9w5UnrN1EKHW9o8

JAK DOJECHAĆ?
Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego