fbpx

O kobiecej sensualności

Zainspirowana jedną z wakacyjnych lektur „Se’ksuolożki. Sekrety gabinetów”, postanowiłam zwołać krąg dyskusyjny, który ma w sobie ciekawość i ochotę przyjrzeć się tematowi kobiecej zmysłowości i przyjemności z wielu stron.

Kobieca sek’sualność budzi wiele emocji, reakcji, dylematów, wewnętrznych konfliktów, różnych często przeciwstawnych głosów i poglądów, przekonań.
Zapraszam na pogłębioną dyskusję w tym temacie w formie procesu grupowego, gdzie będzie możliwość wszystkie je wyrazić.

CO TO JEST PROCES GRUPOWY?
Proces grupowy to forma facylitowanej dyskusji, która daje możliwość rozpoznania dwóch przeciwstawnych stron w zakresie danego tematu.
Najpierw zgłaszamy szczegółowe tematy, które nas jakoś interesują, zajmują, które chcielibyśmy bardziej zrozumieć.

Wspólnie wybieramy jeden temat, który będziemy zgłębiać w trakcie procesu.
Następnie odbywa się właściwy proces, czyli temat jest zgłębiany w taki sposób, aby odkryć stanowiska i role w nim zawarte.

Facylitator pomaga procesować i rozpoznawać kolejne aspekty wybranego tematu, obserwuje i nazywa ważne wydarzenia w trakcie procesu, tym samym wnosząc świadomość. Zaprasza uczestników do zmiany ról, zauważa nienazwane role i kluczowe momenty. Na koniec następuje krótkie omówienie całej dyskusji.

CO TO DAJE?
Dyskusja w formie procesu grupowego może Ci pomóc lepiej zrozumieć siebie i zjawiska społeczne, które dzieją się wokół.
To narzędzie pozwala odkrywać różne stanowiska i role, również te nieznane, mniej uświadomione. Co pozwala zrozumieć jakie mechanizmy społeczne działają w naszym otoczeniu i dzięki tej świadomości zyskać większą płynność w codziennych konfliktach wokół tych spraw. A to daje szanse na odnalezienie ciekawych rozwiązań i wyjście poza istniejący schemat po to, żeby wnosić zmiany do społeczeństwa, które pomagają wychodzić poza utarte i szkodliwe schematy działania.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Każdy – nie potrzebujesz mieć wiedzy eksperckiej, ani wyrobionego stanowiska. A jeśli je masz, to będziesz mógł \-a je wyrazić, poszerzyć swoją perspektywę lub umocnić się w dotychczasowej, wysłuchać innych.
Wystarczy, że interesuje Cię dany temat.

PROWADZĄCA
Katarzyna Lessmann-Czardybon
Jestem psychoterapeutką w trakcie Szkolenia Dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie. Posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii i pracy z grupami pod stałą superwizją. Pracuję terapeutycznie z dorosłymi. Prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię par oraz warsztaty rozwojowe.

KIEDY I GDZIE
26 września 2022, g. 18:00-20:00
Katowice
Ul. Kościuszki 18/8
Sala warsztatowa – Sercem i łonem

ZAPISY
Aby wziąć udział w procesie grupowym, proszę o zgłoszenie:
sms lub e-mail.
Katarzyna.lessmann@gmail.com
601 543 545

ILOŚĆ UCZESNIKÓW
Proces odbędzie się przy minimalnej ilości 6 uczestników.
Maksymalna ilość uczestników – 12 osób.

OPŁATA
Spotkanie jest bezpłatne.

DODATKOWA INFORMACJA
Proces może być nagrywany w celu superwizji. Po niej zostanie natychmiast skasowany. Zgada na nagrywanie jest omawiana z uczestnikami.
Serdecznie zapraszam.

Informacje
Znajdź inne zajęcia Prowadzącego